Neden Yüksek Çözünürlük? Neden Mobotix?

Firmamız, IP kamerada geniş kapsamlı bir sistem uygulamaktadır. Sistem, yüksek çözünürlüklü kameraları, görüntülü kapı aksesuarlarını, alarmı ve yazılımı kapsar. Uygulamalarımız gereken kamera ve bileşenlerin sayısını en düşük seviyede tutar. Örneğin, tek kamerayla 180° derece görüntü sağlarız. iPhone & iPad’e direk video, ses ve alarm bağlantıları ile eşsiz bir kolaylık sunuyoruz. Akıllı kayıt yöntemiyle, video hareket algılama, harici girişler ve mantıksal olay & gruplama olanaklarını müşterimizin hizmetine sunuyoruz.

FlexMount S15 / FlexMount S15 Thermal

Mobotix S155 MEGA çözünürlük (QXGA, 2560*1920 pixel) KAMERA İç/dış mekan kullanımı için, (IP66) Super geniş açıdan Dar açıya kadar sanal pan tilt  8X zoom   Opsiyonel renk algılayıcı ya da B/W algılayıcı (1/60sde 1 lux,1s kare suresinde 0.05 lux) audio fonksiyonelliği sunan mikrofon Gizlenmiş kablolaması ile birlikte universal duvar/tavan montaj aparatı kameraya entegre DVR, ağa yük bindirmeden kaydetme.
 

AllroundDual M15 / AllroundDual M15 Thermal

Mobotix M155 megapiksel sensör (QXGA, 2560*1920 pixel) KAMERA İç/dış mekan kullanımı için, (IP66) Super geniş açıdan Dar açıya kadar sanal pan tilt  8X zoom   Opsiyonel renk algılayıcı ya da B/W algılayıcı (1/60sde 1 lux,1s kare suresinde 0.05 lux)Full audio fonksiyonelliği sunan mikrofon ve hoparlor Gizlenmiş kablolaması ile birlikte universal duvar/tavan montaj aparatı kameraya entegre DVR, ağa yük bindirmeden kaydetme.
 

Allround Mono M25

Mobotix M25Profesyonel ve düşük maliyetli lensleri değiştirilebilen kamera iç ve dış ortam kullanım için uygundur. Dahili olarak 32 GB’a kadar dijital video kayıt sistemine ve 3.1 mega piksele kadar kayıt özelliğine sahiptir. CIF’ten 30 kat daha fazla detay verir. Tele/geniş açı, gündüz/gece, CD ve hemisferik lens seçenekleriyle seçiminizi kolaylaştırır. Duvara, tavana ya da direğe hızlı ve kolay kurulur. Yüksek çözünürlüklü video kaydı ile dahili DVR özelliğine sahiptir. Geliştirilmiş ses kalitesi ile mikrofon ve hoparlör üzerinde bulunur. Sürekli dijital olarak yakınlaştırma (pan/tilt) yapar. Ağır hava şartları için IP65 normlarına uygundur.

MonoDome D25

Mobotix D25

Her yere uyar. Her şeyi izler. 6 kameranın yerini alabilir. Teknolojinin son harikası ile gösterişsiz bir güvenlik sağlar. D25 sabit dome kamera her görev için uygundur. Değiştirilebilir lensler (vandal dahil) farklı montaj ve yapılandırma seçenekleri ile sınırsız uygulama olasılıklarını destekler. . Sürekli dijital olarak yakınlaştırma (pan/tilt) yapar. Ağır hava şartları için IP65 normlarına uygundur. İç ve dış ortamda sayısız kurulum seçeneği sunar. Duvara kurulum seti ile harici modüller (pil, UMTS, WLAN, vb.) için yer sağlar. MOBOTIX ExtIO modül ile interkom sistemine dönüştürülebilir.

DualDome D15

Mobotix D15

İki lens, iki yüksek çözünürlüklü görüntü sensörü, maksimum 64 GB dahili depolama ve maksimum 6.2 mega piksel görüntüye sahip D15D DualDome etkin bir güvenlik çözümüdür. Örneğin, hassas mekanik parçalar olmadan sadece bir kamera ile iki farklı alanı güvence altına alabilirsiniz. 5 megapiksel görüntü sensörü teknolojisi ekstra parlak sağlar. Geliştirilmiş ışık hassasiyeti sayesinde, kamera düşük ışık koşullarında dahi önemli ölçüde daha net renkli görüntüler üretir. Geceleri, tek bir yeni 5MP siyah-beyaz sensör 3.1 megapiksel'e kadar canlı ya da kaydedilmiş yüksek çözünürlüklü görüntü üretebilir. D15 optimize donanımı ile, özellikle yüksek çözünürlükte, video akışının, yüksek performanslı iletilmesini sağlar. Maksimum 30 fps (1280x960 bir MEGA çözünürlük kullanırken) görüntü akışı verir. Işığa daha duyarlı imaj sensörü, daha yüksek görüntü kalitesi, alacakaranlıkta ya da yoğun yağmur altında bile daha iyi görüntü alınır.

Hemispheric Q25

Mobotix Q25Zarif, bütünleşik ve çevresel koşullara dayanıklı olan Q25 IP kamera, 360 derecelik çepeçevre panoramik görüntü fonksiyonu ve dörtlü görüntü modu sayesinde her senaryoda kullanılabilir. Tipik özellikleri; Tam panoramik görüntüyle, giriş kontrolü için ideal kameradır. Dörtlü görüntü modu aynı anda dört farklı açıdan görüntüleri gösterir. Sürekli dijital olarak yakınlaştırma (pan/tilt) yapar. Hareketli mekanik parçası olmadığından daha dayanıklıdır ve bakım gerektirmez. Üzerinde, alarm fonksiyonları, hoparlör ve mikrofon vardır. Kamera içinde 4 GB Mikro SD kart standart olarak takılı bulunmaktadır.
 

M12-DevKit

M12 DevkitM12 DevKit standart olmayan bütün uygulamalarda kullanılabilir. M12 DevKit , iki farklı görüntü sensörüne sahip, daha çok görünmeyen uygulamalar için tasarlanmış bir çözümdür. Kamerada sensörlerinin farklı seçilebildiği iki farklı lens vardır. Dahili mikrofon ve hoparlörü bulunan kamera sürekli dijital olarak yakınlaştırma (pan/tilt) yapar.

 

 

Vandalism V15

V15

MOBOTIX V15 aşırı durumlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, yüksek çözünürlüklü çift kamera sistemidir. 5 mm paslanmaz çelik zırhı, tabanca ile saldırıya karşı bile dayanabilir. Mükemmel koruma teknolojisi içinde 'esnek lens ve genişleme geçenekleri ile gelen benzersiz çok fonksiyonlu FlexMount S15D içermektedir. Düşük güç tüketimi sayesinde, sistem kolayca bir ağ kablosu ile bir PoE anahtarı ile beslenebilir. Kamera, 13 - 82 derece görüntüleme açısına sahiptir. Gündüz/gece geçişini otomatik yapar. Dahili hoparlör ve mikrofon ile iki yönlü iletişim sağlar. Harici kutu bağlantıları için MxBus ve MiniUSB soketleri vardır.

 

IP Video Door Station T24

T24

Dahili kameraya sahip kapı kontrol sistemleri uzun süredir piyasada yerini almış bulunmaktadır. Bütün bu sistemler analog TV teknolojisini kullanmaktadır. Bu yüzden sistem çok düşük görüntü kalitesi üretmektedir. İki yönlü haberleşmeyi sınırlı bir şekilde gerçekleştiren bu sistemler karmaşık kablolama ve güç kaynağı yapısı ile kurulmaktadır.
MOBOTIX’in yeni T24 IP Video Door Station ürünü, bugüne kadar piyasada eşi görülmemiş, kurulumu kolay, modern ve güçlü bir çözümdür.
MOBOTIX IP Door Station uluslararası VoIP/SIP Video Telefon Standardına Sahiptir.
Çift Yönlü Video T24 uluslararası video telefon standardı olan VoIP/SIP tabanlıdır. Kapı zili çalındığında, IP video telefon ya da standart bilgisayar ile ağ üzerinden bağlantı sağlanır. Bu sayede, dünyanın neresinde olursanız olun, kapınızın önündeki kişiyle video bağlantısı yapabilir, gerektiğinde uzaktan kapıyı açabilirsiniz.
Kör nokta olmadan çepeçevre görüntü Yüksek çözünürlüklü hemisferik kapı kamerası duvardan duvara ve tabandan tavana kör nokta olmadan görüntü almanızı sağlar.
Ses ile kayıt T24 aynı zamanda ev sahibi evde yokken kapıya kimin geldiği konusunda bilgilendirir. Bu mümkündür çünkü kamera otomatik olarak kayıt yapabilir. Sürekli ya da olay kontrollü olarak – örneğin biri zile basınca ya da kapı önünde hareket olunca- kayıt yapılabilir.
Anahtarsız giriş Binaya girmeye kim, ne zaman yetkilidir? Kapı açıcı RFID ya da PIN kodu yardımıyla kolayca ve güvenli bir şekilde kontrol edilebilir.
Dahili mesaj fonksiyonu Dijital ses mesajları bırakılabilir ve otomatik olarak oynatılabilir. Bu sayede ev sahibi kendisi evde yokken bırakılan mesajları dinleyebilir.
Kolay kurulum Sistem ethernet kablosu üzerinden bağlanabilir ve beslenebilir.Mx2Wre kullanılarak zil kablosu üzerinden de bağlantı gerçekleştirilebilir.T24 çok düşük maliyetlerle geliştirilebilir. Çevresel koşullara dayanıklı sistem (IP65) 4 değişik renkte satışa sunulmuştur.

Yazılım

MxControlCenter™

MxCC

MxControlCenter video yönetim yazılımı ile, farklı yerlerdeki çok sayıda kamera, merkezi veya yerel, kullanıcıya bağlı kumanda ve değerlendirme ile genel ve güçlü bir video güvenlik sistemi haline getirilmektedir.

Modern, yüksek çözünürlüklü MOBOTIX ağ kameralarına uyarlanmış program, kullanıcıya uygun kullanıcı arayüzü ve kamera gösterimi, konforlu video araştırması, uygulama odaklı alarm işleyişi, dosya sunucuları üzerinde video kaydı ve ayrıca faydalı konfigürasyon ve güncelleme asistanları ile ön plana çıkmaktadır.

 • Dünya çapında, zorlu video uygulamalarında binlerce kez denenmiş
 • Sınırsız sayıda kullanıcı ve kamera
 • Lisans ücreti yok
 • Kişisel kullanıcı arayüzü, her bireysel kullanıcıya uyarlanabilir
 • Her standart PC’de kolay kurulum ve tam faydalanma
 • Gerçek bina planlarını dahil etmek için konforlu ekran düzeni editörü
 • Geleneksel ağ ve analog kameraların entegrasyonu
 • MS Windows için

MxEasy™

MxEasy

MxEasy, sezgiye dayalı oluşturulmuş yüzeyi ile önemli kamera fonksiyonlarının kolay biçimde kullanılması imkanını sunar ve MOBOTIX kameralarının kullanımına dair oldukça yeni bir yaklaşım meydana getirir. Ayrıntılı bir ekran düzeninde 16 adede kadar kamera yönetilebilir ve her seferde dört kamera eş zamanlı olarak gösterilebilir.

MxEasy içinde seçilen tüm ayarlar (örn. görüntü kesiti, yakınlaştırma, aydınlık, ses seviyesi, mikrofon hassasiyeti, görüntü belleği ve şalter çıkışları gibi) derhal aktiftir ve ilgili kameranın konfigürasyonuna

doğrudan kaydedilir. Alarm planlayıcısının takvim fonksiyonlarıyla bir veya birden fazla kameranın zaman kontrollü ayarları için yeni bir araç mevcuttur. Bununla örneğin kayıt sadece zamana ve tarihe bağlı olarak yapılmaz, aynı zamanda hareket algılaması, görüntü aydınlığı veya mikrofon da zaman kontrollü şekilde etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

 • Ağ bilgisi olmadan da kameraların kurulumu
 • 16 adede kadar MOBOTIX kamerayı destekler
 • Zaman veya olay kontrollü kayıt
 • Hareket algılamasının, görüntü aydınlığının ve mikrofonun ayarı
 • MS Windows ve Mac OS X için

MxActivitySensor™

Günümüzde piyasada bulunan hareket algılama yazılımlarının en büyük sorunu, hatalı alarmların çok sayıda olmasıdır. MxActivitySensor ile MOBOTIX oldukça güvenilir ve eşsiz bir analiz yöntemi geliştirdi. MxActivitySensor, kişilerin ve nesnelerin hareketlerini algılamaya yönelik yazılım temelli görüntü analizidir (tam görüntü ya da görüntünün bir bölümü). Tanımlanan hareket pencerelerindeki görüntüdeki tüm değişiklikleri kaydeden, halen mevcut olan video hareket sensörlerinin aksine MxActivitySensor’ün konfigüre edilmesi, özellikle kolay olup, fazla rahatsız edici olan uygulamalarda da güvenilir sonuçlar sunmaktadır. Bu sayede, kamera, alarma sebep verecek olaylar ile, araçların, kişilerin veya nesnelerin sürekli hareketleri ve alarm ile ilgisi olmayan gölge çarpması, değişen ışık oranları veya rüzgarda hareket eden ağaçlar gibi hareketler arasında ayrım yapmaktadır.

MxLeo: Düşük görüntü kirliliği

MxLeo

Dijital görüntü optimizasyonunun tamamen yeni kalitesinin temelini MxLEO, yani MOBOTIX Lowlight Exposure Optimization sunar – 4.1.9 versiyonundan itibaren tüm kameralarda standart olarak bulunan yenilikçi bir teknoloji. Yeni MOBOTIX 5 megapiksel sensörlerinin geliştirilmiş ışık hassasiyeti, esas itibarıyla daha kısa pozlama sürelerini mümkün kılar. Bunun için geliştirilen pozlama ve görüntü optimizasyon programı MxLEO, özellikle 25 Lux altında kötü ışık koşullarında daha ayrıntılı görüntüler sağlar. Bu şartlar, örneğin, sadece basit bir aydınlatma söz konusuysa (yakl. 10 - 25 Lux) geceleri bir park alanında geçerlidir. Ya da iş bitiminden sonra sadece acil aydınlatmanın açık olduğu bir binada (yakl. 5 Lux). Karanlıkta daha uzun pozlama süreleri nedeniyle, normal hareket bulanıklığı önemli derecede azaltılıyor, görüntü ayrıntıları (örn. yüzler, plakalar) daha iyi tanımlanabilir.

Mobotix App

Mobotix App

MOBOTIX; tek elden kullanıcı dostu donanım ve yazılım ile en yüksek kalite standartlarına yönelik yüksek çözünürlüklü, ağ tabanlı video güvenlik sistemleri sunmaktadır. Yeni ve çok yönlü uygulama sayesinde, MOBOTIX kameralarınızla dünyanın her yerinden iletişim kurabilirsiniz. Uygulama App Store’da ücretsiz olup iPad, iPhone ve iPod touch ile uyumludur.

 • MOBOTIX kameraları ve kapı istasyonları için mobil uzak istasyon
 • Bant genişliğine göre optimize edilmiş uzaktan erişim
 • En iyi MOBOTIX yüksek çözünürlük kalitesinde canlı görüntüler ve kayıtlar
 • İki yönlü haberleşme, kapı açma ve video posta kutusuna erişim
 • Ara belleğe alma zamanı olmadan kamera kayıtlarının doğrudan oynatılması
 • Zil ve alarm bildirimleri, gizlilik koruması
 • Konforlu tarama fonksiyonları, harici MxPEG kliplerinin oynatılması
 • Kameraların gruplanması ve olayların filtrelenmesi

MxMultiViewer

MxMultiViewer

Video yönetimi hiç bu kadar kolay olmamıştı! Yeni MxMultiViewer ile MOBOTIX müşterileri Windows ve Apple bilgisayarlarında güçlü ve oldukça net bir video yazılımı kullanır. MxMultiViewer optik bakımdan iOS cihazlarına yönelik MOBOTIX uygulamasına benziyor ve bu uygulamayı hem sabit, hem mobil kullanım olarak tamamlıyor; böylece dağıtık mimarili, IP bazlı MOBOTIX video güvenlik ve ev otomasyonu sistemler için yaralı bir kullanım konsepti ortaya çıkar.

 • Kameraların, kapı istasyonlarının ve cihazların doğru kullanımı
 • İnteraktif konum planlarında kameraların gruplandırılması ve gösterimi
 • Yön bulmayı ve verimi artıran çoklu monitör modu
 • Gerçek zamanlı alarm, canlı karşılıklı konuşma ve devre fonksiyonlarının tetiklenmesi
 • Olayları türüne göre filtreleyen ve kolay yönetilen video araştırması
 • Pratik konfigürasyon sihirbazı, diğer bilgisayar hızlı aktarım
 • Windows ve Mac OS X için ücretsiz tam versiyon, dokunmatik ekranlara uyumlu.

MxMultiViewer oldukça çok yönlüdür ve kolay kullanılır; dolayısıyla her talebe ve sistem büyüklüğüne uygun şekilde kullanılabilir. Tamamen sıfırdan geliştirilen video yazılımı MOBOTIX kameralarının en son bilgi ve güvenlik fonksiyonlarına ve bina otomasyonlarına akıllı bağlantıya sahiptir.